Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Czy dawne kino może zachwycić "nowe" pokolenie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kinom@n

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 7:36 pm    Temat postu: Czy dawne kino może zachwycić "nowe" pokolenie? Odpowiedz z cytatem

Czy wśorCouried oglądających dawne polskie filmy są młodzi ludzie z pokolenia 18 - 20 latków. Ciekaw jestem co dla nich jest istotne jakie wartości znajdują w dawnych poskich filmach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
puls
Gość

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 11:33 am    Temat postu: Kino Odpowiedz z cytatem

Są takie np. Sami Swoi lub francuski film Fantomas, bardzo je lubie a mam 19 latek, Laughing
Powrót do góry
r--x

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 11:03 pm    Temat postu: Re: Kino Odpowiedz z cytatem

puls napisał:
Są takie np. Sami Swoi lub francuski film Fantomas, bardzo je lubie a mam 19 latek, Laughing
A francuski film "Alphaville"? Klimat jedyny w swoim rodzaju... A - rany julek - EraserHead? Chociaż coś nie widać tego "David Lynch & Camerimage Gang"... czyżby skończyło się na komitecie honorowym?... Chyba, że czegoś nie wiem...
andrzej citizen dub

PostWysłany: Sro Lis 10, 2004 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w dzisiejszych czasach kiedy wszechobecna kultura popowa jest bardzo często wyznacznikiem gustów zwłaszcza młodych ludzi - polskim starym filmom trudno może być przebić się przez ten przekolorowany, wygładzony w formie oraz prosty i łatwy niejednokrotnie w przekazie wzorzec. NIemniej jednak są ludzie, którzy odnajdują w polskim filmie retro wiele fascynujących rzeczy. Ja mam 27 lat i śmiało mogę przyznać się do tego, iż wychowałem się na kinie polskim i uważam je za szalenie ciekawe i wartościowe...
Powrót do góry
Paweł Kino Polska

PostWysłany: Sro Lis 10, 2004 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzej citizen dub napisał:
...Ja mam 27 lat i śmiało mogę przyznać się do tego, iż wychowałem się na kinie polskim i uważam je za szalenie ciekawe i wartościowe...
Odważne i oryginalne stwierdzenie. Ciekaw jestem, na jakich konkretnie filmach się Pan wychował.
Powrót do góry
paula245
Gość

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 18 lat i kocham polskie kino.Szkoda tylko,że nie bardzo mam z kim na ten temat podyskutować,gdyż znaczna większość moich rówieśników nie ma pojęcia kto to był Dymsza,Bodo,Jędrusik.. Wiele filmów jeszcze nie widziałam,ale dzięki Kino Polska na pewno się w tym temacie dokształcę Very Happy
Powrót do góry
Paweł Kino Polska

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum Kina Polska ma być miejscem, gdzie spotykają się ludzie m.in. po to, by porozmawiać o polskim kinie. Co do tematu postu: moja obserwacja jest taka - z listów do naszej redakcji wynika, że bardzo wielu młodych ludzi ogląda stare polskie filmy. Bardzo ciekawi ich np. kino socrealistyczne. Interesujące, prawda?
Powrót do góry
Marcel
Gość

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Ja jestem reprezentantem młodego pokolenia (mam 19.l) i muszę przyznać , że starsze filmy są o wiele bardziej wartościowe i zabawne niż te nowe. Starsze filmy są mniej brutalne i wulgarne. Dzisiejsze filmy są nafaszerowane mało estetyczną erotyką, są nastawione za zysk ,a poza tym aktorzy są mało naturalni. Z reguły oglądam stare dobre filmy w Kino Polska-super ,że taki kanał istnieje! Współczesne nie przyciągają mojej uwagi na dłużej niż pięć minut...
Powrót do góry
Figga
Gość

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 4:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Marcel Smile jakies 10 minut temu wyslalem maila z www kinopolska.pl o bardzo podobnej tresci Smile. Mialem wylaczony flash i nawet nie wiedzialem ze strona tego kanalu ma swoje forum. Mam 25 lat i do niedawna telewizor byl dla mnie martwy. Pudelko z ktorego wylewa sie plastik i negatywny kicz. 'Kino Polska' sprawilo ze jest na co popatrzec poza Discovery, cartoon network i FTV. Polskie filmy sa wspaniale, chodzby takie "Lekarstwo na milosc" (Jedrusik, Sienkiewicz, Czechowicz, Fedorowicz, Kowalski, Lapicki !!! sama smietanka polskiego kina) Smile Moge to ogladac zapetlone prawie placzac ze smiechu. Seans okraszony wywiadem z pania Krystyna sprawil mi OGROMNA przyjemnosc. Tak trzymac.
Powrót do góry
Paweł Kino Polska

PostWysłany: Pią Gru 10, 2004 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za te wszystkie miłe słowa. Zaczynam mieć wątpliwości, czy aby na pewno na nie zasłużyliśmy.
Powrót do góry
rychu
Gość

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 2:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Kino Polska napisał:
Dzięki za te wszystkie miłe słowa. Zaczynam mieć wątpliwości, czy aby na pewno na nie zasłużyliśmy.
Jacy my?. My twórcy filmów polskich, czy my twórcy kanału, którego największą wartościa są same filmy, bo reszta czyli oprawa, wprowadzenie i wszystko co od redakcji, jest na poziomie niewspółmiernie niższym. Co będzie do udowodnienia...ale oczywiscie z pozycji sympatyka.
Powrót do góry
Paweł Kino Polska

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rychu, jesteśmy otwarci na krytykę. Czy możesz sprecyzować swoje uwagi dotyczące oprawy, tesktów itd.?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 3:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek taka uwaga: -chaotyczna i mało przejrzysta ramówka, włączam telewizor, wrzucam kanał i nigdy nie wiem czego się spodziewać, trafiam na blok jakiś dokumentów i nie wiem do czego go przyczepic, zadnej informacji, choćby w rogu ekranu, o której godzinie następna fabuła, a zeby trafić na premierę, to trzeba wręcz studiować program telewizyjny, albo szukac dat i godzin emisji w internecie. Odnoszę wrazenie jakiegos zamętu, co jest tym dziwniejsze, ze program robiony jest na zasadzie bloków. Ale nawet z pomocą programu, czy tej strony nadal nie jestem w stanie wpasć w jakiś sensowny rytm ogladania kanału. Nie zakodował mi sie ani ani podział na ogladane gatunki i serie, (jest taki, wiem, ale czy konsekwentnie podawany?) ani godziny rozpoczynania seansów fabularnych (chyba kazdego dnia są o trochę innej porze), ani zaden jasny schemat powtórek. Moze to tylko ja jestem taki głupi, nie wiem. Nie jestem tez pewien, czy do końca odpowiada mi formuła w której do jednej fabuły doczepiony jest czasem nawet dłuższy blok dokumentalny, nie tyle ściśle związany z samym filmem, co kojarzacy się z tematem. Te proporcje , a czasem dobór dokumentów wydaje mi sie nieatrakcyjny w odbiorze. Co gorsza, powstaje wrazenie dominacji krótkich i dokumentalnych form, a taki obraz KIna POlska zaczyna mi przeszkadzać, bo chciałbym, żeby dominującym akcentem były dzieła filmowe i wszystko o nich samych, a wyglada to teraz bardziej na kanał dokumentalny, który moim zdaniem mógłby sobie istnieć zupełnie oddzielnie. Mysle ze te proporcje moga troche odstraszać od kanału amatorów polskiego kina, ale jednak fabularneg. Podawane w takiej dawce moga być odbierane, jako dłużyzny, nic sie nie dzieje, po prostu dłużyzny.To na razie tyle.
Powrót do góry
Mamoń

PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 3:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mnie wylogowało w miedzyczasie, czyżbym został przesunięty do sekcji gimnastycznej?. Bardzo mi przykro, Mamoń jestem i tam, pietro wyżej, to też ja. Zresztą przeniosę to do nowego wątku. Moze ktos się dopisze.
Powrót do góry
Mamoń

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam na pytanie postawione w tytule wątku; tak, może zachwycić, tak jak, wielu młodych ludzi zachwyca dawna muzyka, nawet starsza od kina, dawne malarstwo, dawna kultura w ogóle. Co więcej bez tego niemożliwe jest uczestniczenie w kulturze dzisiejsiej w innej roli niż tylko "konsumenta", więc brak tego"zachwytu" oznaczyłoby, ze młode pokolenie nie jest twórcze, a to rzecz jasna nieprawda. Własciwie nie chodzi o to, żeby się koniecznie"zachwycić", tylko zeby przepuścić przez świadomość to, co było wcześniej, przed nami. Zachwyt i odrzucenie, choć o przeciwnych wektorach, mają w tym przypadku tę samą wartość dla kultury( takze konkretnego człowieka) jesli odrzucenie wynika ze zrozumienia i przeżycia, a nie z nieswiadomości. Ale oczywiscie ten problem zawsze dotyczy mniejszości. I nie ma w tym nic nienaturalnego. Większośc każdego pokolenia, podąża dośc biernie tylko za tym co aktualne, ale nie można powiedzieć, że dzieje się to ze szkodą dla niej, bo wspólne dla pokolenia jest to, że i tak wszyscy na poziomie emocji odwołujemy się do mniej więcej tych samych wzruszeń, dopiero na poziomie intelektu wartościujemy ich żródło i jakość.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: